You are here

Jaunie Rīgas sargi: atceries Lāčplēšus! 2015

Izglītojoša piedzīvojumu spēle jauniešiem „Jaunie Rīgas sargi: atceries Lāčplēšus!” un Rīgas projekta: „Rīgas Hronikas: atceries Lāčplēšus” ietvaros, notika 9 Latvijas pilsētās:  Tukumā, Dobelē, Jelgavā, Gulbenē, Daugavpilī, Siguldā (Morē), Rīgā, Valmierā un 20.novembrī – Daugavpils cietoksnī notika fināls, kurā piedalījās  no katras spēles vietas 2-3 spēcīgākās komandas.

Spēle simulē 1918. un 1919.gada Brīvības cīņas, apgūstot vēstures notikumus, kas bija par pamatu Latvijas valsts izveidei. Spēle sastāv no diviem būtiskiem posmiem: apmācības sešās darbnīcās (Pārvietošanās pēc kartes un kompasa; komandu došana un izpilde; Latvijas Brīvības cīņu vēsture; slēpta pārvietošanās; pirmās palīdzības sniegšana, sakari) un misijas skrējiena „Atceries Lāčplēšus!”, kurā jaunieši varēja pielietot apmācību procesā iegūtās zināšanas un prasmes. Komandām līdzi dzīvoja un pasākumu vadīja grupas „Gainfast” solists, ielu vingrošanas kustības līderis un TV raidījumu vadītājs Kaspars Zlidnis.

„Jaunie Rīgas sargi: atceries Lāčplēšus!” mērķis ir atraktīvā un iesaistošā veidā izglītot  jauniešus no dažādām sociālām un etniskām grupām par Latvijas vēsturi, simboliem un politiku, kā arī iepazīstināt ar dažādiem lietderīgiem brīvā laika pavadīšanas veidiem. Ar spēles palīdzību tiek veicināta dažāda veida sociālo grupu jauniešu savstarpējā sadarbība,  izpratne par demokrātisku sabiedrību, radīta interese par Nacionālajiem Bruņotajiem spēkiem, kā arī tiek veidota un stiprināta pilsoniskā apziņa un identitāte uz kopīgu vērtību pamata.

Spēle jauniešiem ir bez maksas. Pasākumu organizē LR Aizsardzības ministrijas Rekrutēšanas un jaunsardzes centrs sadarbībā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem un biedrību ”Media Gids”.

Projekts tiek īstenots ar Valmieras, Tukuma, Dobeles, Daugavpils, Gulbenes, Jelgavas, Siguldas pašvaldību atbalstu, kā arī tiek līdzfinansēts Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.

Spēli atbalsta: Tallink, NRJ PRINTING, Rīgas meži, Flora Maiznīca, Kronis, Rīgas skolēnu dome.