You are here

Garšīgie likumi vispārizglītojošās skolās!

2015. un 2016.g. aģentūra EKO MEDIA sadarbībā ar Eiropas Parlamenta (EP) Informācijas biroju Latvijā, ar projektu "Garšīgie likumi" aicina izzināt un "pagatavot" ES lēmumus par trim tēmām: alergēni, ģenētiski modificēti organismi un jaunā pārtika. "Garšīgie likumi" pērn veiksmīgi īstenoti Rīgas, Ogres, Bulduru, Preiļu un Saulaines, Vecbebru, Saldus, Rēzeknes, Laidzes un Valmieras tehnikumos un profesionālajās vidusskolās, kur skolēni mācības par pārtikas drošuma jautājumiem noslēdza ar saturīgām diskusijām un gardām degustācijām. Iedvesmai iepriekšējo degustāciju ēdienkaršu piemēri: latviskas uzkodas ar čia sēklām (Rīgā), noni sulas želeja un augļu kokteilis ar stēviju (Ogrē), ogu un čia sēklu pudiņš (Bulduros).

Projekta mērķis ir informēt par pārtikas drošības aktualitātēm Eiropas Savienībā, un skolotāji, kuri būs izteikuši gatavību dalībai projektā, saņems pilnībā gatavu mācību līdzekļu komplektu trīs tēmu – Ģenētiski modificētie organismi, Jaunā pārtika un Alergēni – īstenošanai savā skolā, kā arī EPIB atbalstu ar apgūto tematu saistītas praktiskas nodarbības - degustācijas un tai sekojošas diskusijas ar EPIB pārstāvja un tuvākās apkaimes iedzīvotāju līdzdalību nodrošināšanai savā mācību iestādē. 

Projekta rezultātā skolēni:

  • NOSKAIDROS, kas ir ģenētiski modificēta pārtika un vai tā ir sastopama Latvijā?
  • GŪS PRIEKŠSTATU, kā Eiropas Parlamenta lēmumi uzlabo alerģisku cilvēku dzīves kvalitāti?
  • UZZINĀS, kas ir jaunā pārtika.
  • GŪS IZPRATNI par Eiropas lēmējinstitūciju, valsts, pašvaldību un ēdināšanas nozares speciālistu lomu rūpēs par drošu pārtiku Latvijas un citu Eiropas Savienības valstu iedzīvotājiem.

Foto no: http://www.europarl.lv