You are here

Garšīgie likumi Latvijas skolās 2017

EKO MEDIA sadarbībā ar EPIB Latvijā organizēja projektu “Garšīgie likumi” Latvijas skolās 2016./2017. mācību gadā, kur aicināja iesaistīties vispārizglītojošās skolas (pamatskolu vecāko klašu skolēnus un vidusskolēnus), mudinot jauniešus izprast EP kā viena no ES likumdevējiem darbu pārtikas drošības jautājumos un situāciju Latvijā. Projektam pieteicās vairāk nekā 100 skolas no visas Latvijas.

Praktiskā projekta “Garšīgie likumi” Latvijas skolās 2016./2017. mācību gadā norise:

  • EPIB piedāvā skolām mācību materiālus par trim tēmām: alergēni, ģenētiski modificēti organismi un jaunā pārtika. Materiāli ir izstrādāti sadarbībā ar uzturzinātnes ekspertiem, pedagogiem un saskaņoti ar Zemkopības ministrijas Veterinārā un pārtikas departamenta Biotehnoloģijas un kvalitātes nodaļu un Pārtikas uzraudzības departamentu, kā arī Valsts izglītības satura centru. Mācību materiāli ir piemēroti vidusskolēniem un pamatskolas vecāko klašu skolēniem.
  • Mācību noslēgumā EPIB aicina skolas organizēt skolas organizēt tematisku degustāciju, ko papildina skolēnu diskusijas un viedokļu apmaiņa par jauniegūtajām zināšan

Diskusijas notiks Rīgā, kā arī citos Latvijas reģionos - Ventspilī, Bauskā, Preiļos, Dobelē, Liepājā, Daugavpilī, Valkā, Līvānos u.c.

Vidusdaugavas TV sižets no Līvānu 1.vidusskolas_foto - degustācija_video.